Yurt Dışı Eğitim

İlgili Zümre

PDR Rehberlik

Yurtdışında üniversite eğitimlerini tamamlayan öğrenciler kariyer anlamında bir adım ödedir. İyi bir üniversiteden mezun olmak öğrencilere bir çok iş imkanı sağlar. Prestijli bir iş ve yüksek yaşam standartları hedefleyen öğrenciler için eğitimini tamamlayacakları üniversite seçiminden başvuru koşullarına kadar doğru adımlar atmak önemlidir. Crown Yurtdışı Eğitim, tüm bu süreçlerde öğrencilere akademik danışmanlık hizmeti vererek, doğru bir şekilde yönlendirmelerini sağlar.

 

Yurtdışında dil ve lisans eğitim alma kararı yeni bir hayatın başlangıcı olarak nitelendirilebilir. Öğrencilerin seçecekleri bölümden kişisel becerilerine, yıllık eğitimine ayıracakları bütçeden kariyer planlamalarına kadar bir çok etken başvuru süreci doğrudan etkilemektedir. Üniversitelerin kabul şartlarını sağlamak için öğrencilerin sosyal ve iletişim becerileri, lierlik özellikleri, takım çalışmasına ve iş birliğine yatkınlık gibi özellikleri değerlendirilir.

IVY League Üniversiteleri

1800’lerden beri Amerika’nın ve dünyanın en yetkin kişilerini, bilim adamlarını ve düşünürlerini mezun eden 8 seçkin üniversitenin yer aldığı IVY League listesinde Harvard, Princeton, Columbia, Yale, Pennsylvania, Cornell, Brown ve Darthmouth üniversiteleri yer alıyor. IVY League’in temel prensipleri akademik mükemmelik, kolay olmayan sınavla kabul ve elitizmdir.

Devlet / Eyalet Üniversiteleri

Amerika’daki birçok büyük devlet üniversitesi aynı zamanda state (eyalet) üniversitesi olarak da bilinir. Bağlı bulundukları eyalet tarafından desteklenen üniversiteler binlerce öğrenciye çeşitli alanlarda diploma seçenekleri sunar. Devlet üniversiteleri öğrenci kabul ederken önceliği kendi eyalet sınırlarında yaşayan öğrencilere vermesine karşın, son dönemlerde yabancı öğrenci oranları artış göstermektedir.

1000'den Fazla Devlet Üniversitesi

Özel Üniversiteler

Sayıları giderek artan özel üniversitelerin ücretleri devlet üniversitelerine oranla daha yüksektir. Program çeşitliliği daha az olan özel üniversitelerde genellikle sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik gibi belli alanlarda uzmanlaşma görülür. Özellikle Avrupa’da üniversiteler, yabancı öğrencilere makul fiyatlarla eğitim alma olanağı sunmaktadır.

YÖK Denkliği Bulunan Özel Üniversiteler

College (MYO)

Amerika ve Kanada’da yaygın olarak bulunan kolejler, ekonomik ücretlerde lisans ve lisans üstü eğitim sunan devlet okullarıdır. Genellikle politeknik ve uygulamaya yönelik eğitim verilen okullarda hazırlık eğitimlerinin yanı sıra öğrenciler, aldıkları diploma sonrası 4 yıllık üniversitelere geçiş yapabilmekte veya iş hayatına atılabilmektedirler.

Her Alanda Mesleki Uzmanlık İmkanı

Hazırlık Okulları

Amerika, Kanada ve Avrupa’da bazı okullar kendi bünyeleri içerisinde veya anlaşmalı oldukları eğitim kurumlarında üniversite için yeterli dil bilgisi, not ortalaması gibi şartları sağlayamayan öğrencilere hazırlık eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler bir yıl süren hazırlık eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra direkt olarak bölümlerine geçiş yapabilmektedir.

İngilizce Hazırlık

Pathway ve Foundation

Crown Yurtdışı Eğitim olarak, öğrencilerimizin dil eğitimlerini en iyi şelilde alabilmeleri ve sınavsız bir şekilde istedikleri üniversitelere girebilmeleri içim Pathway ve Foundation gibi hazırlık programlarının önemini görmezden gelemeyiz. Öğrenciler için organize ettğimiz programlarda hem İngilizcelerini geliştirip hem de çoğu üniversitelerin istediği TOEFL ya da IELTS sınavlarını almadan üniversitelere yerleşebilirler.

YÖK Denkliği Bulunan Özel Üniversiteler

SERVİSLER

IVY League Üniversite Başvuruları

Akademik olarak rekabetçi ve zor öğrenci kabul eden Harvard, Yale, Princeton, Cornell, Columbia, Brown, Dartmouth ve University of Pennslyvania’nın oluşturduğu IVY League üniversiteleri için akademik danışmanlık hizmeti sağlamakta ve öğrencilerin başvurularını eksiksiz olarak gerçekleştirmektedir. Amerika’nın ve dünyanın en saygın üniversitelerine kabul almak hem öğrenciler hem de mezun oldukları liseler için prestij sağlamaktadır.

Lisans Başvuruları

Lise ve üniversite öğrencilerinin Amerika, Kanada, İngiltere ve Avrupa’nın saygın üniversitelerine başvuruları danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Üniversite başvuruları için verilen danışmanlık hizmeti burs, yurt ve vize başvurularını da kapsamakta olup, öğrencinin başvuru süreci boyunca destek sağlanmaktadır.

Prestijli Üniversiteler

Akademik Özgeçmiş Hazırlanması

Öğrencilerin yurt dışı üniversitelerine başvurularında sundukları “Akademik Özgeçmiş”lerinde yeterli donanıma ve sertifikalara sahip olmaları için Crown Yurtdışı Eğitim, ilkokuldan lise mezuniyetlerine kadar bir çok program organize etmektedir.

Eksiksiz Başvuru

ETKİNLİKLER

Üniversite Seminerleri

Deneyimli danışman kadromuzun ve yurt dışındaki partner eğitim kurumlarımızdan gelen akademiyenlerin yıl içerisinde kampüslerde gerçekleştirdiği seminerlerde, öğrenci ve veliler üniversiteler ve ülkelere göre eğitim sistemleri hakkında bilgilendirilmektedir.

Doğru Yönlendirme

Üniversiteler Buluşması

Crown Yurtdışı Eğitim tarafından partner ğitim kurumları için organize edilen “Üniversiteler Buluşması” etkinliğinde, yurtdışından seçkin üniversitelerin yetkilileri Türkiye’ye gelmekte ve etkinlik günleri boyunca ilgili öğrenci ve aileleriyle görüşme sğalamaktadır. Bazı üniversiteler anında kayıt imkanı sunmakta, katılımcı öğrenciler üniversitelere sınavsız giriş imkanı elde etmektedir.

Spot Admisson (Anında Kayıt)

Crown Yurtdışı Eğitim tarafından organize edilen bütün programlar, öğrenciler için birer basamak niteliğinde olup onlara eğitim süreçlerinde yön göstermekte ve geleceklerine ışık tutmaktadır.